ÚČINOK NÁHRADNÝCH SLADIDIEL NA ČREVNÚ MIKROBIOTU

 

 

O dôležitosti črevnej mikrobioty pre zdravie sa toho už popísalo aj ešte popíše veľa. Ovplyvňuje nielen trávenie, ale aj imunitu či nervový systém. Zloženie črevnej mikrobioty a jej funkčnosť ovplyvňujú lieky, antibiotiká, stres, ale aj vláknina a špecifické stravovacie návyky a zlozenie stravy z pohľadu nutrientov, mikronutrientov a prídavných látok. O tých prídavných látkach dnes bude reč. Konkrétne o náhradných sladidlách.

 

 

Is our gut microbiome stable or ever-changing? - Gut Microbiota ...

 

 

Ako náhrada cukru sa bežne používajú náhradné sladidlá, ktoré sú mnohokrát sladšie ako cukor s minimálnym obsahom kalórií. Na základe vplyvu na zdravie sú delené na tie, ktoré nespôsobujú žiadne zdravotné problémy, tie, ktoré sú menej vhodné alebo sporné, a potom tie nevhodné. Ich nevhodnosť sa spája s precitlivenosťou či alergiou pri častom nadmernom používaní. Keďže sa pridávajú do žuvačiek, nealko nápojov, mliečnych výrobkov (jogurty, nápoje), instantných potravín (čaj, kávoviny), sušienok, sladkostí, vitamínov, dresingov, šalátov, majonéz, ... ich nadmerné užívanie je celkom reálne. Navyše, umelé sladidlá už môžeme nájsť aj vo vode (pitná, povrchová, podzemná) ako znečisťujúcu látku.

 

 

Sukralóza, aspartám, sacharín a ďalšie sladidlá narúšajú rovnováhu a rozmanitosť črevnej mikroflóry. Napriek tomu, že regulačné agentúry „ich všeobecne uznávajú ako bezpečné“, niektoré štúdie na zvieratách preukázali, že tieto náhrady cukru môžu mať negatívny vplyv na črevnú mikrobiotu. Črevná mikrobiota, to je kolónia baktérií, vírusov, húb, Protozoa, Archea. Je to kolónia symbiotických aj patogénnych mikroorganizmov špecifická pre každého jednotlivca.

 

 

Potkany, ktorým bola podaná sukralóza počas 12 týždňov, mali vo svojich vnútornostiach výrazne vyšší podiel bakteriidov , klostrídií a celkových aeróbnych baktérií, a významne vyššie pH v stolici ako tie, ktoré nedostali sukralózu.

Myši, ktorým bola podaná sukralóza mali zvýšenú expresiu bakteriálnych prozápalových génov v čreve.

 

 

Poškodená a nefunkčná črevná mikrobiota sa spája s intoleranciou potravín, zhoršeným trávením laktózy, zápchou, obezitou, metabolickými ochoreniami, Crohnovou chorobou, zápalovým ochorením čriev (IBS), zhoršenou imunitou, úzkosťou, depresiou, ekzémom, psoriázou, diabetom, rakovinou, Helicobacterom pylori, alergiou, autizmom, civilizačnými ochoreniami. Významné je aj prepojenie mozog – črevo, teda ako črevná mikrobiota ovplyvňuje naše správanie.

 

 

Mgr. Ľubica Prisenžňáková, PhD. 

www.naturterapy.sk

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.  

 

 

<

počítadlo.abz.cz