Nalaďte sa na svoju intuíciu a počúvajte 

 

Intuícia je vnútorný pocit, vnútorný hlas, ktorý nás vedie. Je to most medzi vedomím a podvedomím. Je to posvätný dar, ktorý sme dostali všetci. Potrebujeme sa naň len naladiť a počúvať. Naše telo je ako sieť vzájomne prepojených spolupracujúcich orgánov a systémov. Vystresovanie jedného systému spôsobí, že mozog začne vysielať určité signály (vlny) po celom tele a všetky statné orgány a systémy sa cítia ohrozené a vystresované.

 

Ľudská myseľ, šiesty zmysel

https://www.newindianexpress.com/lifestyle/spirituality/2020/jun/28/tap-into-your-intuition-2161425.html

 

Emocionálne znepokojenie (stres) spôsobí, že sa v tele začnú do krvi uvoľňovať tzv. stresové hormóny adrenalín a kortizol. Hormóny sa krvou dostávajú ku všetkým orgánom. Stresujúci život tak ohrozuje všetky orgány.

Stres na emocionálnej úrovni, množstvo rôznych myšlienok a málo relaxu vyčerpáva aj na fyzickej úrovni. Vzniká nerovnováha medzi mysľou, telom a dušou. Existujúca nerovnováha podnieti vznik choroby.

Najskôr začína miernymi príznakmi (šepotom). Nasleduje niečo výraznejšie, viac príznakov (poklepanie). Posledným stupňom je prejavenie sa ochorenia (poriadne kopnutie).

  

Tu už niektorí pochopíme, že je čas niečo zmeniť, že máme možno nesprávne myšlienky, že je naša myseľ niekde zablokovaná. Stres vzniká napríklad aj vtedy, keď príliš obviňujeme a odsudzujeme seba alebo ostatných. Keď sa cítime energeticky vyčerpaní, fyzicky unavení, nervózni či podráždení. Možno vtedy si uvedomíme, že je dôležité ako sa stravujeme, aký máme životný štýl, ako si dobíjame osobné ,,baterky".

 

Vzduch rozprúdi krv, oživí bunky. Voda detoxikuje a odstraňuje toxíny. Zdravé jedlo pomáha budovať zdravé telo. Slnko podporuje tvorbu niektorých vitamínov. Slnko je tiež jedným zo zdrojov žiarenia, ktoré ovplyvňuje biorytmy a uvoľňovanie hormónov.

 

Preto počúvajte svoje telo, svoju intuíciu, rozprávajte sa so svojimi orgánmi, svojimi systémami, svojim telom. Starajte sa o seba ak počujete šepot, cítite poklepanie či kopnutie. Vždy to má význam.

 

Mgr. Ľubica Prisenžňáková, PhD. 

www.naturterapy.sk

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.  

 

<

počítadlo.abz.cz