Enzýmy - kľúčový faktor ovplyvňujúci dĺžku a kvalitu života

  

Dĺžka a kvalita života je ovplyvnená mnohými faktormi na fyzickej ale aj psychickej úrovni. Chronický stres, nespokojnosť, napäté vzťahy, egoizmus, nespokojnosť s prácou, vzťahom, výzorom, životom, nedostatok vďačnosti, neschopnosť odpustiť, neschopnosť radovať sa z maličkosti, materiálne problémy – to všetko a ešte aj viac nám odoberá životnú energiu oveľa viac, ako si myslíme.

 

 

 

 

Prečo majú takéto negatíva vplyv aj na zdravie či kvalitu života? Nuž, na našom myslení je priamo závislá tvorba neurotransmiterov a hormónov, činnosť nervovej sústavy, správne fungovanie orgánov, metabolizmus, imunita. Psychický stav a myšlienky potom zasahujú aj do vstrebávania a využitia nutričných látok prijatých v potrave a potrebných na regeneráciu. Poďme sa na to pozrieť bližšie. 

 

 

Z pohľadu biológie organizmus zomiera, ak nemá možnosť regenerácie a delenia jednotlivých buniekDnes už nie je žiadnou novinkou, že biologická smrť na základe opotrebovaných mozgových alebo obličkových buniek začína až vo veku okolo 120 rokov.

 

 

Na základe nášho životného štýlu a psychiky je však realita iná. Dožívame sa veku 70 - 80 rokov, zhoršuje sa kvality života. Nie je zriedkavé, že ľudia užívajú aj niekoľko rôznych druhov liekov naraz a v podstate na všetko - vysoký tlak, cholesterol, cukrovka, reuma, bolesť hlavy, chrbtice, prechladnutie, je toho veľa. Často však zabúdame na prirodzenú regeneráciu organizmu. 

 

 

K obnove buniek v tele a vylučovaniu škodlivín významne prispievajú aj enzýmy. Čo sú enzýmy, ako pracujú a kde ich vziať? Enzýmy sú tvorené prevažne bielkovinami alebo aminokyselinami, ktoré sú pospájané do rôzne dlhých reťazcov na základe genetickej informácie, ktorá sa nachádza v bunkovom jadre. Ako to už v prípade biomolekúl býva, bielkoviny a aminokyseliny nie sú jediné zložky prítomné v enzýmoch. Všeobecne môžeme povedať, že enzým je zložený z proteínovej a neproteínovej časti. Bielkovinová časť enzýmu sa označuje ako apoenzým, pripojená nebielkovinová skupina sa nazýva koenzým.

 

   

 

V úlohe koenzýmov fungujú rôzne vitamíny, hlavne skupiny B, kyselina fosforečná, železo, kobalt, zinok, meď, horčík, mangán a mnohé ďalšie minerály a stopové prvky. Jedným z dôsledkov starnutia je aj zníženie množstva a kvality enzýmov v organizme. Horší však je nezdravý životný štýl, ktorý vyčerpáva oveľa viac enzýmov ako je potrebné, a tým sa tak podieľa na predčasnom starnutí. Okrem nutričných nedostatkov sú to aj lieky, cigarety, alkohol, drogy, stres, pôsobenie voľných radikálov. 

 

Existujú tisíce rôznych enzýmov, o ktorých ešte nevieme. Zatiaľ ich poznáme viac ako 3 000. Sú rozdelené do viacerých skupín v závislosti od zvoleného kritéria. Podľa pôvodu ich môžeme rozdeliť na exkrečné (sú vylučované z bunky a zúčastňujú sa napr. trávenia), plazmatické (sú súčasťou krvi) a bunkové (pôsobia vo vnútri bunky a von sa dostávajú poškodením bunky), podľa chemických reakcií na hydrolázy, izomerézy, ligázy, lyázy, oxidoreduktázy, transferázy.

 

 

Ďalšou skupinou sú enzýmy exogénne a endogénne. Enzýmy, ktoré prijímame spolu s jedlom, označujeme ako exogénne. Takéto biokatalyzátory pomáhajú pri trávení jedla, v ktorom sa nachádzajú. Vplyvom tepla (nad 40°C) a svetla sa degradujú a premieňajú na neaktívne. To znamená, že zelenina po uvarení už nemá takú enzymatickú hodnotu ako čerstvá a jej trávenie a využitie prebieha oveľa slabšie.

 

Rastlinné enzýmy prijaté potravou trávenie začínajú, podporujú vstrebávanie výživných látok, posilňujú činnosť jednotlivých orgánov dodávaním energie a živín. Činnosťou endogénnych enzýmov (teda našich vlastných) potom trávenie a vstrebávanie pokračuje. Na dokončenie trávenia potravy je potrebné veľké množstvo energie. Doplnenie enzymatickej zásoby z prírodných zdrojov podporí spaľovanie väčšieho množstva kalórií, zvýši množstvo energie (necítime sa unavení), zlepší imunitné funkcie, zlepší spánok. Význam rastlinných enzýmov teda nespočíva len v tom, že poskytujú aminokyseliny a iné nutrienty organizmu, ale skutočne sa podieľajú na procese trávenia a vstrebávania živín, dodávania energie a regenerácii organizmu.  

 

 

Enzýmy sa nepodieľajú len na trávení. Pôsobia protizápalovo, zmierňujú opuchy, pôsobia imunostimulačne, pomáhajú rozpúšťať krvné zrazeniny, zlepšujú prietokové vlastnosti krvi, pôsobia analgeticky, podporujú tvorbu TNF-alfa (tumor-nekrotizujúci faktor), IL-1, IL-6 a ďalšie. Rozhodujúcim spôsobom prispievajú k tomu, aby starnutie nebolo urýchľované rozvojom ochorení, prispievajú k zachovaniu psychickej a duševnej vitality, a k dopĺňaniu energie.

 

 

Dôležité je uvedomiť si, že najlepší spôsob ako dosiahnuť optimálne zdravie je mať dostatok makroživín, minerálov, vitamínov a enzýmov. Napriek tomu, že tieto účinky enzýmov vychádzajú z vedecky podložených štúdií, a že výskumy dokazujú pozitívny vplyv enzýmov na zdravie, a naopak ich nedostatok v organizme spôsobuje problémy, je stále takáto možnosť liečby a prevencie ochorení nedocenená.

 

Mgr. Ľubica Prisenžňáková, PhD.

 

Poznáte Fo-ti? Adaptogénny koreň mladosti a dlhovekosti

Bioenergia a biostabilita buniek

Liečivá sila enzýmov

Liečba bolesti prírodnými látkami

Detoxikácia organizmu pomôže regenerovať a liečiť

 

<

počítadlo.abz.cz