Vyšetrenie homocysteínu s konzultáciou k výsledkom

 

 

Homocysteín je aminokyselina obsahujúca síru. Pre metabolické dráhy človeka hrá dôležitú úlohu. Vzniká metabolizmom pre organizmus nepostrádateľnej aminokyseliny metionínu, ktorý pochádza zo stravyNormálny metabolizmus homocysteínu (Hcy) je závislý od dostatočnej zásoby vitamínov B6, B9 a B12, glutationu, niektorých minerálov, ale aj od funkčnosti pečene, obličiek či čreva a správneho stravovania a životného štýlu, užívaných liekov, fajčenia a fyzickej aktivity.

 

 

Problém nastáva vtedy, ak sa Hcy nemetabolizuje dostatočne kvôli prílišnému príjmu metionínu a nedostatočnému príjmu mikronutričných látok, genetike alebo oslabenej činnosti vnútorných orgánov, či kvôli iným faktorom. Vtedy sa obrovské množstvo Hcy nahromadeného v bunkách uvoľni do krvi a odtiaľ prechádza všetkými orgánmi a cievami. Keďže Hcy podlieha autooxidácií, jeho reaktívne formy pôsobia toxicky nielen na bunku ale poškodzujú aj cievny endotel v každom orgáne a spôsobujú oxidačný stres.

 

 

Toxické pôsobenie homocysteínu sa v podstate spája s jeho neurotoxickými účinkami a toxickými účinkami na cievy. Je to jeden z mnohých fyziologických faktorov ovplyvňujúcich zdravie a vitalitu. Určite však nie jediný.

 

 

Zvýšená hladina Hcy sa označuje ako hyperhomocysteinémia. Vysoká hladina Hcy je jedným z popredných faktorov, ktoré sa podieľajú na vzniku a rozvoji civilizačných ochorení. Bližšie informácie získate kliknutím na nasledujúce odkazy: 

 

Homocysteínová nerovnováha je príčinou mnohých ochorení

Detoxikácia homocysteínu a príjem metionínu

Nepodceňujte homocysteín

Hyperhomocyst(e)inémia, rizikový faktor kardiovaskulárnych chorôb a jej liečba 

 

 

 

Zistiť hladinu homocysteínu a zabezpečiť konzultáciu k výsledkom je možné prostredníctvom projektu Vitamíny s príbehom. Poradenstvo sa zameriava na prevenciu vzniku civilizačných ochorení, na nápravu metabolizácie homocysteínu a na vzdelávanie ako hladinu homocysteínu znížiť.

 

 

Objednať vyšetrenie homocysteínu s konzultáciou k výsledkom

 

 

 

Ako prebieha poradenstvo a konzultácia

 

1. Vstupné vyšetrenie krvi. Pred konzultáciou by mala byť stanovená hladina homocysteínu v krvi. Krv je odoberaná nalačno, zvyčajne v ranných hodinách (medzi 8 - 9) laboratóriu. Odber krvi si zabezpečuje klient sám cez praktického lekára. V prípade potreby Vám poradíme. Výsledkom rozboru krvi je jeden číselný údaj (napr. 12,1µmol/l) potrebný na konzultáciu.

 

 

2. Konzultácia k vstupnému vyšetreniu krvi zahŕňa odporúčané postupy zníženia hladiny homocysteínu, vhodné dávkovanie vitamínov, minerálov a nutričných látok individuálne podľa výsledkov rozboru krvi. Do úvahy berieme cieľ, prečo vás zaujíma hodnota homocysteínu a v ktorej oblasti by ste chceli zlepšiť svoje zdravie, chronické a akútne ochorenia, ktoré vás trápia, pravidelne užívané lieky či doplnky, životný štýl. 

 

 

3. Kontrolné vyšetrenie krvi  by malo nasledovať 2 – 3 mesiace od vstupnej konzultácie. Čas odberu krvi (ako aj ostatné podmienky) by mal byť rovnaký ako pri vstupnom odbere krvi kvôli rešpektovaniu biorytmov, ktoré ovplyvňujú hladinu homocysteínu.

 

 

4. Konzultácia ku kontrolnému vyšetreniu krvi nadväzuje na vstupnú konzultáciu, pričom sa zhodnotí efektívnosť odporúčaných postupov. Ak sú výsledky vyhovujúce, upravíme dávkovanie vitamínov podľa aktuálnej hodnoty homocysteínu. Následne už nie je potrebná konzultácia (prípadne po 2 rokoch kontrolná). Ak výsledky nameranej hodnoty homocysteínu nie sú dostatočné, pátrame po príčinách.

 

 

 

Bližšie info: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Objednať vyšetrenie homocysteínu s konzultáciou k výsledkom

Objednať doplnky na zníženie hladiny homocysteínu 

 

 

 

<

počítadlo.abz.cz