AK VÁS BOLÍ CHRBÁT, DAJTE ZBOHOM CIGARETÁM

 

Ak chcete, aby vás prestal bolieť chrbát, prestaňte svoje telo tráviť cigaretami. Prečo? Splodiny cigaretového dymu poškodzujú cievy a spomaľujú krvný obeh, tým znižujú tok živín do kĺbov a svalov a spôsobujú poškodenie tkanív. Dôsledkom je degeneratívne poškodenie bedrovej chrbtice, ale aj krčnej a driekovej. Podľa výskumníkov môže nikotín z cigariet ovplyvňovať spôsob, akým mozog spracováva zmyslové podnety a vníma bolesť na centrálnej úrovni.

 

CDC: Cigarette smoking hits new low among adults | 13wmaz.com

 

Čo obsahujú cigarety? Približne 600 rôznych zlúčenín, ktoré po spálení vytvárajú viac ako 7 000 rôznych nebezpečných toxických zlúčenín, z ktorých najmenej 69 je potvrdených karcinogénov. Chemikálie v cigaretovom dyme zahŕňajú acetón, kyselinu octovú, arzén, amoniak, bután, kadmium, olovo, oxid uhoľnatý, formaldehyd, hexán, naftalén, metanol, toulén, nikotín.

 

Ťažké kovy ako olovo, kadmium, arzén patria medzi endokrinné disruptory, teda narúšajú hormonálnu rovnováhu, poškodzujú imunitný aj nervový systém, zvyšujú riziko vzniku rakoviny. Poškodzujú však tiež cievy a funkčnosť (fyziologickú aj endokrinnú) vnútornej výstelky ciev – endotelu. 

Z ďalších terapii zvážte napríklad cvičenie, mikronutričnú terapiu, enzýmoterapiu  či esenciálne oleje.

 

Mgr. Ľubica Prisenžňáková, PhD.

www.naturterapy.sk

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.  

 

<

počítadlo.abz.cz