mikronutrienty v prevencii parkinsonovej choroby

 

Parkinsonová choroba je neurodegeneratívne ochorenie, ktorého príznaky sa vyvíjajú postupne. Často sa začína miernym chvením v jednej ruke alebo pocitom stuhnutosti tela. Postupne pribúdajú ďalšie príznaky a niekedy aj demencia.

 

Artwork of brain depicting Parkinson's disease - Stock Image - M240/0317 -  Science Photo Library

 

Parkinsonová choroba je v súčasnosti považovaná za multifaktoriálne ochorenie -  na jeho vzniku sa podieľa genetika, environmentálne toxíny, výživa, životný štýl, oxidačný stres, ťažké kovy, zápal, homocysteín. 

 

Dnes už vieme, že pri tomto ochorení dochádza k poškodeniu nervových buniek, ktoré produkujú dopamín, čoho výsledkom sú napríklad poruchy pohybu, zlá koordinácia, ale tiež zmeny nálady, depresia, problémy so spánkom, strata čuchu, problémy so žuvaním a prehĺtaním a ďalšie.

 

* Prevencia spočíva v zdravej a vyváženej strave, protizápalovej strave, posilnení činnosti pečene, posilnení výživy nervov. 

* Doplnenie antioxidantov či už v podobe stravy alebo nutrientov -  kyselina alfa-lipoová, koenzým Q10 (dôležitý je aj pre mitochondrie), dostatok a správny pomer omega-3 mastných kyselín a omega-6, 9.

*Zabezpečenie nízkej hladiny homocysteínu prostredníctvom B-komplexu, stravy a ďalších mikronutrientov (vieme vám poradiť na konzultácií).  

* Skúmajú sa aj účinky včelieho jedu apitoxínu

 

 

Mgr. Ľubica Prisenžňáková, PhD. 

www.naturterapy.sk

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.  

<

počítadlo.abz.cz