POST COVID ÚNAVA A AKO JU RIEŠIŤ

 

Už je to nejaký čas, čo meníme svoje vedomie aj nevedomie a bojujeme s vírusom. Hľadáme spôsoby prevencie aj liečby, hľadáme pomoc pre fyzické telo, ale aj príčiny v psychickej a spirituálnej oblasti.

 

Postupne prichádza ďalšia etapa vo forme post COVID alebo long COVID dôsledkov. V oblasti fyzického tela sú to problémy s pečeňou, pankreasom, slezinou, obličkami, srdcom a cievnym systémom, poruchy spánku, bolesti, bolesť nôh, svalov či kĺbov, depresia.

 

Coronavirus Survivors Show Signs of Chronic Fatigue Syndrome | Healthiest  Communities | US News

 

 

Jedným z nich je aj extrémna postvírusová únava, ktorá môže pretrvávať týždne až mesiace. Pomôcť môže vysoká dávka vitamínu C. Vedci skúmali účinok vysokej dávky vitamínu C podaného intravenózne. Okrem zmiernenia niektorých ďalších symptómov (dýchavičnosť, nespavosť, bolesť) zaznamenali aj výrazné zmiernenie únavy. Vedci aplikovali dávku od 3,5g - 50g denne, pričom k zmierneniu únavy došlo aj pri nižších dávkach.

 

Vitamín C sa zapája do biochemických reakcii prebiehajúcich v našom tele. Má protivírusové, antioxidačné, protizápalové, antitrombotické a imunomodulačné účinky. Chráni cievny endotel. Je dôležitý pre zvládnutie sepsy, ktorá vzniká v dôsledku infekcie.

Znižuje oxidačný stres, zvyšuje produkciu interferónu a podporuje protizápalové účinky glukokortikoidov. Chráni sliznice dýchacích ciest a pomáha zmierňovať príznaky infekcie. Podporuje regeneráciu buniek.

Ak sa regenerujú bunky, regeneruje sa aj organizmus a dostáva sa do rovnováhy a harmónie. A to je liečenie.

Na správne vstrebávanie a optimálne využitie vitamínu C sú dôležité fytochemikálie, vláknina, flavonoidy, iné vitamíny a minerály. Takýto komplex nájdete v ovocí aj zelenine, a keď to nestačí, aj vo vhodných doplnkoch.

 

 

Mgr. Ľubica Prisenžňáková, PhD.

www.naturterapy.sk 

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.  

<

počítadlo.abz.cz