Bioenergia a biostabilita buniek a chronický nedostatok živín

  

 

Naše zdravie je závislé na správnej funkcii miliónov buniek, z ktorých je zložené naše telo. Bunky, ktoré tvoria pečeň, obličky či krv sa môžu líšiť stavbou, funkciou, tvarom. Všetky bunky v našom tele však majú niečo spoločné, a to je prísun živín v podobe vitamínov, minerálov, aminokyselín, stopových prvkov, nenasýtených mastných kyselín, polyfenolov, flavonoidov a pod. Vďaka týmto živinám dokážu bunky správne fungovať, vytvoriť a udržať biologickú energiu, a tým zabezpečiť optimálne zdravie.

 

V tejto časti sa dozviete viac o tom, prečo je dôležitá kvalitná strava, akým spôsobom sa nutričné látky podieľajú na zdraví či na vzniku ochorenia a prečo neliečia ochorenia chemické lieky, ale mikro- a makroživiny. 

 

     

 

Dr. Rath a jeho výskumný tím zistili, že dobrý a zlý zdravotný stav je závislý na stave miliónov buniek, ktoré tvoria telo. Pre ich činnosť sú potrebné vitamíny, minerály, aminokyseliny a stopové prvky. Prvotnou príčinou najčastejších chronických ochorení, kardiovaskulárnych, osteoporózy, cukrovky, rakoviny a mnohých ďalších, je z tohto pohľadu chronický dlhodobý nedostatok vitamínov, minerálov, a iných základných živín v organizme. Proto by sa aj liečba mala uberať týmto smerom, to je doplnením základných živín získaných z prírodných zdrojov. 

Podľa bunkovej medicíny, je primárny dôvod vzniku ochorení podmienený nedostatkom bioenergie biostability jednotlivých buniek. Táto bioenergia vzniká metabolizmom nutričných látok, teda toho čo zjeme. Zdravie a choroba ľudského organizmu vychádzajú z vitálneho stavu miliónov buniek, ktoré tvoria organizmus. Inak povedané, optimálne fungovanie jednotlivých buniek, ich včasná apoptóza alebo regenerácia a správna výživa, sú základom zdravia. Porucha ich činnosti naopak vedie k vzniku a rozvoju choroby.    

 

Bunka je samostatná jednotka schopná regenerácie, rozmnožovania a dedičnosti, rastu, pohybu aj metabolizmu. Od svojho okolia je oddelená biomembránou – vznikne tak intracelulárne a extracelulárne prostredie. Vo vnútri bunky sa nachádzajú bunkové organely, ktoré zabezpečujú fungovanie bunky (jadro, endoplazmatické retikulum, Golgiho systém, ribozómy, mitochondrie, lyzozómy, cytoskelet, centrioly). 

 

      

 

Bunka potrebuje pre svoju činnosť dostatočný príjem mikroživín, ktoré predstavujú ko-faktory mnohých metabolických procesov prebiehajúcich v bunkách. Pomáhajú premieňať potravu na bioenergiu. Mnohé z týchto nutritientov buď nevie náš organizmus vytvárať v dostatočnom množstve, alebo ich nevie tvoriť vôbec. Patria k nim vitamín C, aminokyselina lyzín, aminokyselina prolín. Pre optimálne fungovanie organizmu je potrebné ich dodávať v dostatočnom množstve. 

 

 

 

Základné zložky

 

Signál nedostatku Ohrozenie života v prípade nedostatku
Kyslík Dusenie

 

Niekoľko minút

 

Voda Smäd

 

Niekoľko dní

 

Výživa – makronutrienty 

 (tuky, cukry, bielkoviny)

Hlad Niekoľko týždňov

Bunková výživa – mikronutrienty

(vitamíny, minerály, aminokyseliny,

stopové prvky)

Žiadne Niekoľko rokov

 

 

Nedostatočná bunková výživa sa bez príznakov môže vyvíjať aj niekoľko rokov, pričom ale dochádza k systematickému poškodzovaniu organizmu na úrovni buniek. V určitom kritickom momente sa toto prejaví ochorením (cukrovka, vysoký tlak, vysoký cholesterol, astma, alergia, rakovina, depresia...). Mikroživiny. Sú to vitamíny (B - komplex, C, D, E, A, K), minerály (selén, sodík, jód, meď, zinok, fluór, horčík, mangán). Na rozdiel od makroživín (bielkoviny, sacharidy, tuky) sú mikroživiny pre organizmus potrebné len v malom množstve. Avšak ich nedostatok, alebo ich nedostatočné vstrebávanie, je príčinou vzniku závažných ochorení.

http://www4.dr-rath-foundation.org 

 

Mgr. Ľubica Prisenžňáková, PhD.

<

počítadlo.abz.cz