V ČOM SPOČÍVA NEBEZPEČENSTVO ŤAŽKÝCH KOVOV

 

Ťažké kovy. Slovné spojenie, pri ktorom spozornie každý z nás. Sú naozaj až také nebezpečné? Alebo sú ešte oveľa nebezpečnejšie ako si vôbec uvedomujeme? Každú chvíľu sa stretávame s novými vedeckými poznatkami o ich nebezpečnosti a previazanosti na rôzne ochorenia. Nuž poďme sa teda na ne pozrieť bližšie.

 

 

Obrázok znázorňuje pohyb toxických kovov z prostredia do organizmu človeka (www.healtheelife.com)

 

Človek pre svoj život potrebuje čistú vodu, čistú stravu a čisté prostredie v ktorom žije. V súčasnosti sa zdá, že sú to už nereálne požiadavky. Postupom času sme si zvykli, že vo vode sa nachádzajú stopy po ekologických katastrofách, strava už nie je živa, s obsahom potrebných vitamínov a enzýmov prirodzene viazanými, ale s umelými príchuťami, sladidlami a konzervantami, ktoré otupujú naše chuťové poháriky.

Podobne je to s prírodou okolo nás. Do ovzdušia, pôdy a vody sa dostávajú toxické látky, ktoré sú potom prostredníctvom potravinového reťazca prenášané do organizmu človeka. Takto jeme a pijeme potraviny s obsahom pesticídov, antibiotík, steroidov, liekov a iných chemikálii. Zároveň je naše jedlo ochudobnené o vitamíny, minerály a iný stavebný materiál nášho tela. Používame rôzne kozmetické prípravky s nebezpečnými prímesami, v našich domovoch sa odparujú vysoko toxické chemikálie. K takýmto nebezpečným látkam, s ktorými sa každodenne stretávame, patria aj ťažké kovy, predovšetkým olovo, kadmium, ortuť, nikel, ale tiež hliník, arzén a chróm. Ich biotoxicita spočíva predovšetkým v tom, že sa nadmerne kumulujú v organizme, ukladajú do jednotlivých orgánov a tým ovplyvňujú ich funkčnosť. Rozsah ich vstrebávania je závislý od rôznych faktorov ako je vek, ročné obdobie, fajčenie, množstvo požitého alkoholu. Je to ale tiež aj prísun vitamínov, najmä tiamínu a tokoferolu a ďalších. A tu sme opäť pri strave a pri tom, ako nesmierne dôležitá je živá, pestrá a vyvážená strava pre náš organizmus.

V organizme pôsobia ťažké kovy neurotoxicky, karcinogénne, teratogénne a mutagénne.

Olovo v našom organizme dokáže deaktivovať enzymatickú banku, poškodzuje cievne kapiláry v mozgu a ovplyvňuje komunikáciu medzi jednotlivými neurónmi. Zvlášť citlivý na nadmernú prítomnosť olova je krvný systém. Tento kov spôsobuje rozpad červených krviniek a súčasne blokuje využitie železa pri tvorbe krvného farbiva. Okrem toho podporuje tvorbu voľných radikálov, ktoré spôsobujú postupnú degradáciu a odumieranie jednotlivých bunkových systémov. Olovo poškodzuje aj obličky a štítnu žľazu.

Výsadou kadmia je, že je toxické už pri extrémne nízkych dávkach. Jeho nadmerné množstvo v organizme je jednou z príčin vysokého krvného tlaku, nefunkčnosti obličiek či reprodukčných orgánov. Z Japonska je známy prípad ochorenia itai-itai, ktoré bolo spôsobené kontaminovanou ryžou. Dôsledkom boli poškodené pľúca, pečeň i kosti. Ióny kadmia sú tiež príčinou rednutia kostí a následného kolapsu celého kostrového systému.

Je známe, že určité stopové množstvá všetkých prvkov, teda aj ťažkých kovov, sú potrebnou súčasťou nášho organizmu. Problém však nastáva pri nadmernom ukladaní sa olova, kadmia či niklu a neschopnosti organizmu poradiť si s nimi. Máme schopnosť prežiť vďaka detoxikačnému systému, ktorý funguje ako čistič nášho organizmu. Neustále odstraňuje toxíny vznikajúce vo vnútri organizmu ako dôsledok metabolizmu, ale aj toxíny prichádzajúce z vonkajšieho prostredia. To, ako funguje, nie je ešte presne objasnené. Isté však je, že na svoju činnosť potrebuje dostatok vitamínov, enzýmov, minerálov, stopových prvkov, aminokyselín a esenciálnych mastných kyselín.

Ako sa teda zbaviť ťažkých kovov? Dôležité je predovšetkým aktivovať vlastné sily organizmu. Dodať mu dostatok bojovníkov a živín na podporu detoxikačného systému a stimulovať imunitný systém. Podporiť vylučovanie olova, kadmia, ortuti a iných nadbytočných kovov zaradením do jedálnička bylinkové čaje, viac ovocia a zeleniny či riasy, ktoré majú schopnosť viazať toxíny a vylúčiť ich z organizmu. Keďže dosah ťažkých kovov je závislý aj od dĺžky pôsobenia v našom tele a od prijatej dávky, vhodné sú pravidelné detoxikačné kúry. Nemôžeme radikálne zmeniť čistotu životného prostredia, stav ovzdušia či vody. Môžeme však pozitívne myslieť, a sami rozhodnúť, akú stravu prijmeme. Či nám bude liekom, alebo jedom.

 

Mgr. Ľubica Prisenžňáková, PhD. 

 
<

počítadlo.abz.cz