JEDNODUCHÉ PRÍRODNÉ SPÔSOBY DETOXIKÁCIE I. ČASŤ

 

Detoxikácia organizmu – slovné spojenie, ktoré v súčasnosti na nás útočí z každej strany. Kým v minulosti sa detoxikácia spájala skôr so zneužívaním alkoholu a návykových látok (opiáty, halucinogény ale aj sedatíva a hypnotiká), v súčasnosti sa týka nás všetkých kvôli spôsobu života, prostrediu, nekvalitným potravinám, prídavným látkam ako sú farbivá, konzervanty, éčka, umelé sladidlá, ale aj kvôli liekom a zaneseniu mysle psychotoxínmi. Prečo je detoxikácia taká dôležitá a ako to v našom organizme funguje si môžete prečítať v článku Detoxikácia organizmu. Dnes by sme sa zamerali na niektoré jednoduché tipy a spôsoby detoxikácie. Takže štartujeme. 

       

 

1. Dajte si každý deň zelený detoxikačný nápoj. Pripravíte ho jednoducho. Zelenú listovú zeleninu a inú zeleninu rozmixujete s pridaním vody. Tieto nápoje (green smoothies) obsahujú vlákninu, potrebnú na čistenie a pohyb čriev, bioaktívne látky, vitamíny, minerály. Takýto nápoj konzumovaný pravidelne zároveň pôsobí jemne a nenásilne proti prekysleniu organizmu. Najdôležitejšou zložkou zelených nápojov je chlorofyl, ktorý priaznivo pôsobí na celý organizmus, čistí krv, reguluje hladinu cukru, čistí a dezinfikuje. Takéto nápoje sú ľahko stráviteľné a dajú sa použiť aj ako náhrada jedného denného jedla. Okrem Green Smoothies vám podobne pomôže aj zelený jačmenný prášok rozmiešaný vo vlažnej vode. Ten je vhodný pre tých, ktorí majú menej času na prípravu nápoja mixovaním zelenej zeleniny. Zelený jačmeň je navyše užitočný aj v čase, kedy nemáme dostatok kvalitnej čerstvej zeleniny. Ďalšou možnosťou sú púpavové listy, žihľava, skorocelové listy či cesnak medvedí. Najvhodnejšie je to, čo máte blízko seba.      

 

2. Dodržiavajte pravidelný pitný režim. Voda je v našom organizme potrebná na to, aby mohli prebiehať biochemické deje. Rozpúšťajú sa v nej niektoré vitamíny (B,C), podieľa sa na udržiavaní telesnej teploty. Je však potrebná aj na odplavenie nepotrebných odpadových látok. Denné množstvo vody záleží od veku, stavu organizmu, pracovného prostredia a od mnohých ďalších faktorov. Jej nedostatok sa prejavuje bolesťou hlavy, zápachom z úst, chronickými ochoreniami, zlou činnosťou jednotlivých orgánov (obličky, pečeň), ale aj bolesťou kĺbov, chrbta, nedostatkom energie. Dôležité je piť čistú vodu, bez bubliniek, bez cukru a sirupov, v pravidelných časových intervaloch, nie nárazovo.

 

3. Podporte rozvoj kvalitnej črevnej mikroflóry probiotikami. Probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré osídľujú celý náš organizmus. Ich úlohou je zneškodňovať hnilobné baktérie a vírusy, ktoré produkujú toxíny. Každý jeden človek má jedinečnú mikroflóru, ktorá zohráva dôležitú úlohu v procese detoxikácie, trávenia a metabolizmu, ale aj regulácií imunitných funkcii. Črevnú mikroflóru si môžete ozdraviť kvalitnými netoxickými prípravkami, pravidelne konzumovať kyslomliečne výrobky, kyslú kapustu, vlákninu, ktorá slúži ako potrava pre črevnú mikroflóru, vyhýbať sa zbytočnému užívaniu antibiotík, liekov, zlej životospráve, ktoré mikroflóru ničia. Vhodné sú aj rôzne techniky na znižovanie stresu, masáže, relaxačné činnosti, šport, z byliniek medovka lekárska, harmanček, ľubovník bodkovaný, levanduľa, či bylinky - adaptogény. Viac o nich sa môžete dozvedieť: Bylinky adaptogény - pomáhajú liečiť stres a jeho následky.

 

4. Používajte bylinkové čaje, ktoré majú čistiaci účinok a podporujú detoxikáciu. Bylinky, koreniny, bylinkové šťavy, čaje a tinktúry svojim zložením nie len liečia, ale aj pomáhajú organizmu postupne sa zbavovať jedov. Ich pravidelné užívanie má na organizmus a psychiku harmonizačný účinok. Viac o bylinkách a ich účinkoch si môžete prečítať Zdravotné problémy a Keď bylinky pomáhajú. 

 

5. Zaraďte do jedálnička potraviny: oleje lisované za studenarakytníkový, konopný, tekvicový, ľanový, kokosový, orechový, makový, olivový (výber podľa situácie a potreby); orechy, vlašské orechy, mandle, ľanové a konopné semiačka, sezamové semiačka, avokádo, ryby; jablká, maliny, čučoriedky, tekvicu, kel, špenát, kapustu, baklažány, mrkvu, cviklu, zeler, petržlen, čerstvé ovocné a zeleninové šťavy (nie džúsy), najlepšie vlastnej výroby – mrkvová, jablková, cviklová. Sú to potraviny, ktoré obsahujú nenasýtené mastné kyseliny, antioxidanty, kvalitné bielkoviny, minerály, vitamíny. Znižujú hladinu škodlivého cholesterolu, zlepšujú vstrebávanie vitálnych látok, udržiavajú pružnosť ciev. Tieto potraviny nielenže pomáhajú čistiť organizmus a odstraňovať odpadové látky, ale aj účinne bojujú proti toxínom. K takýmto detoxikačným potravinám patrí aj chlorella, jej pozitívny efekt ste si už iste viacerí overili v praxi, ak nie, možno je čas vyskúšať ju. 

 

6. Namiesto liekov a antibiotík (ak sa dá) zvoľte radšej prírodné látky – bylinkové čaje, byliny s antibiotickým pôsobením, zmena stravy, posilnenie imunitného systému, masáž. Napríklad zvýšenú teplotu je možné znížiť pomocou citrónov, rakytníka, zábalmi. Bylinky majú účinok aj v liečbe bolesti, ale dokážu efektívne pomôcť aj proti baktériám, vírusom, plesniam. Harmanček je veľmi efektívny v liečbe Helicobacter pylori, podľa niektorých vedeckých štúdií je dokonca účinnejší ako antibiotická liečba. Probiotiká, zeleninové šťavy, jablkové pyré, ryžový odvar pomáhajú bojovať proti hnačke. Ľanové semiačka, kokosový olej či paradajková šťava zas pôsobia proti zápche. Zmena stravy a bylinky pomáhajú zlepšovať aj depresie, vysoký tlak a cholesterol, astmu, alergie. Veľký význam majú aj vône, eukalyptová pri prechladnutí, mandarínková či bergamotová pri melanchólii a smútku, šalviová, ružová, harmančeková. 

 

Mgr. Ľubica Prisenžňáková, PhD.

 

 

Energia byliniek pomôže liečiť horúčku a harmonizovať dušu aj telo

Bylinky, koreniny a potraviny s antibiotickým pôsobením

Poznáte Fo-ti? Adaptogénny koreň mladosti a dlhovekosti

Liečba bolesti prírodnými látkami

Psychické vypätie, strach, melanchólia a bylinky

Zatočte s baktériami rezistentnými na antibiotiká

Rakytník rešetliakovitý (Hippophae rhamnoides L.)

Detoxikácia organizmu pomôže regenerovať a liečiť 

 

<

počítadlo.abz.cz